Ekologia

Ekologia

Nasze inwestycje to nie tylko komfort mieszkania, najnowocześniejsze technologie, czy niecodzienny design – to także, a nawet przede wszystkim - troska o środowisko.

Mesta Development to deweloper świadomy ekologicznie. W niemal każdej inwestycji wykorzystujemy odnawialne źródła energii i rozwiązania technologiczne, wpływające na poprawę stanu środowiska, takie jak mi fotowoltaika, retencja wód deszczowych,  pompa ciepła, wentylacja mechaniczna z rekuperacją i inne. Inwestycje lokalizujemy przy terenach zielonych, a wewnątrz osiedli wprowadzamy dodatkową roślinność.

 • Lokalizacja inwestycji przy terenach zielonych

  Wszystkie nasze osiedla jednorodzinne lokalizujemy przy prawdziwych terenach zielonych, takich jak las, rzeka, tereny rekreacyjne. Od inwestycji Zielony Wojnów, wprowadzamy także dodatkową roślinność na terenie osiedli. Inwestycja SK Park posiada w planach nawet zieleń na poziomie parku kieszonkowego.

 • Pompy ciepła

  Pompy ciepła do ogrzewania budynku wykorzystują energię odnawialną, skumulowaną w gruncie, wodzie lub powietrzu. Jest to energia czysta i dostępna bez ograniczeń. Dzięki temu pompy ciepła pozwalają znacznie ograniczyć zużycie paliw kopalnych, zredukować emisję zanieczyszczeń do atmosfery i obniżyć koszty ogrzewania budynku. Ponieważ pracują automatycznie ich użytkowanie jest również bardzo komfortowe.

  Pompa, oprócz ogrzewania i chłodzenia w instalacji CO, znajduje doskonałe zastosowanie w ogrzewaniu wody użytkowej, a wspomagana przez panele fotowoltaiczne staje się niezwykle atrakcyjnym produktem dla osób ceniących sobie ekonomiczne, wygodne i nowoczesne rozwiązania grzewcze.

  W naszych inwestycjach zapewniamy w standardzie pompy ciepła powietrze-woda, o znamionowej mocy grzewczej 4KW, ze zintegrowanym zasobnikiem c.w.u. o pojemności min 150 litrów, z czujnikiem temperatury zewnętrznej. Pompa uznawana jest za najcichszą na rynku oraz w standardzie posiada moduł chłodzenia posadzki (klimatyzacja podłogowa), które przydają się podczas letnich upałów.

 • Wentylacja mechaniczna z rekuperacją

  Jakość powietrza wpływa na nasze środowisko, ale także i samopoczucie - czyste powietrze sprawia, że organizm ludzki funkcjonuje sprawniej. Wentylacja z rekuperacją, czyli odzyskiem ciepła, zapewniają idealny klimat i komfort we wszystkich pomieszczeniach w domu: zawsze świeżo, pachnąco i rześko. Dodatkowo, do domu trafia powietrze zaciągnięte bezpośrednio z zewnątrz, jednak przechodzi ono przez filtr w rekuperatorze i jest oczyszczane, np. z dokuczającemu nam ostatnio smogu.

  Rekuperator odzyskuje także ciepło z powietrza wyciąganego z pomieszczeń i przekazuje je do powietrza nawiewanego, przez co użytkownicy mogą zyskać do 50% oszczędności w stosunku do tradycyjnego ogrzewania, niesprzyjającemu przyrodzie. 

  W najnowszej inwestycji Mesta Development, Osiedlu przy Białych Tygrysów, wentylacja mechaniczna z rekuperacją i ogrzewaniem podłogowym jest dostępna dla klientów w standardzie wykończenia. Mogą cieszyć się czystym i świeżym powietrzem, a także ekologicznym ogrzewaniem w zimie, czy chłodzeniem latem, przyczyniając się do ochrony środowiska naturalnego.

 • Inex Green

  Inex green - zdjęcie poglądowe

  Znaczna część zysków spółki Mesta Development jest reinwestowana w firmie Inex Green Sp. z o.o., która jest naszym dzieckiem i dumą, zwłaszcza jeśli chodzi o ekologię i energie odnawialne.

  Inex Green Sp. z o.o. jest podmiotem z branży energetyki odnawialnej, która mając na celu dbałość o środowisko naturalne rozumiane jako całość prowadzi usługi, działania rozwojowe oraz inwestycyjne w zakresie energetyki wodnej, przede wszystkim małych elektrowni wodnych (MEW).

 • Retencja wód deszczowych

  W obecnych czasach kryzysu wodnego, konieczne jest odwrócenie negatywnej tendencji odprowadzania wód deszczowych do kanalizacji. Rozwijając infrastrukturę utwardza się i niszczy też coraz więcej powierzchni biologicznie czynnych, przez co uniemożliwia się migrację wód opadowych do gruntu i jednocześnie pozwala się aby ogromne ilości wody słodkiej poprzez kanalizację i rowy ostatecznie „przepadały” w słonowodnych morzach.

  W celu rozwiązania problemu wód deszczowych warto stosować takie rozwiązania, dzięki którym zyskamy my i środowisko. Gromadząc wodę opadową w zbiornikach podziemnych, a następnie ją wykorzystując np. do podlewania ogrodów, nie zużywamy wody wodociągowej i „zwracamy” ją w dużej części do gruntu. 
   
  W naszych najnowszych inwestycjach, retencja wody deszczowej to standard. Co więcej, nasze domy posiadają systemy, dzięki którym można korzystać z wody deszczowej nie tylko w ogrodzie, ale także w samym domu, bezpośrednio z kranu. 

 • Panele fotowoltaiczne

  Fotowoltaika to proces wytwarzania energii elektrycznej z darmowego promieniowania słonecznego. Energia słoneczna może być wykorzystywana do zasilania niewielkich urządzeń przenośnych, takich jak kalkulatory, czy lampy, a także do ogrzewania pomieszczeń oraz podgrzewania wody w budynkach mieszkalnych. 

  Aktualne Inwestycje mieszkaniowe Mesta Development mają w standardzie panele fotowoltaiczne, produkujące prąd o mocy min 3,5 kW, zarówno na części wspólne, jak i na użytek własny, w lokalu. Każdy z naszych klientów może czerpać korzyściz naturalnego źródła energii także do zasilenia swoich urządzeń domowych, wychodząc naprzeciw postępującej degradacji środowiska naturalnego oraz stale rosnącym cenom prądu.

 • Segregacja odpadów na budowie

  Mesta development to deweloper eko-odpowiedzialny. Mamy świadomość, że w obecnych czasach dbałość o środowisko i zdrowie planety to już nie moda, ale obowiązek. 
  Świadomi nadmiaru odpadów produkowanych na świecie, postanowiliśmy ograniczyć ilość śmieci gromadzonych podczas budowy obiektów. 

  Segregujemy plastik i odpady styropianowe, które potem oddajemy do przemysłu, gdzie zostaną ponownie wykorzystane jako np. wypełniacze mebli, warstwy wyrównawcze lub podkłady izolacyjne, zabezpieczania paczek poprzez wypełnienie ich granulatem, itp.
  Palety drewniane, których używamy, są wypożyczane i kaucjowane, przez co po skończonej budowie wracają do obiegu i mogą z nich korzystać inne firmy. Ograniczamy ilość wszelkich opakowań dla materiałów budowlanych, np. tynki, które kupujemy są w silosach, bez worków. 
  Na naszych budowach pilnujemy także segregacji odpadów komunalnych (plastik, papier, szkło, bio, elektrośmieci).